WORDPRESS Akismet ve Hello Doly Eklentileri Nedir?
Akismet: Akismet WordPress sistemleri içerisinde gerçekten en kullanışlı ve en çok indirilen eklentilerden birisi aslında. WordPress’le birlikte geldiğini düşünen bazı insanlar eklentinin kalitesiz olduğunu dile getirebilirler fakat eklenti kesinlikle şu ana kadarki en iyi spam yorum önleyicilerinden birisidir.

Bu eklentiniz sayesinde sitenize gelen yorumlar otomatik onaylanmaz ve bir filtreleme sistemi içerisinden geçirilir, filtreleme operasyonunu yapan eklentinin adı ise Akismet’tir. Bu eklenti sayenizde artık sitenizde spam hiçbir yorum barınamaz, sadece kişilerin vermiş olduğu özel yorumlar barındırılır.
Hello Dolly: WordPress ile gelen diğer bir eklentimizin adıdır. Bu eklenti aslında pek bir işe yaramamaktadır fakat WordPress sisteminizin içerisinde durmasında herhangi mahsuru yoktur.

CPU’yu çok fazla kullanmaz. Eklenti adını Louis Armstrong’un meşhur şarkılarından birisi olan Hello Dolly tarafından almaktadır, bu bile eklentiyi sisteminizde tutmak için bir özellik diyebiliriz. Eklenti sayesinde gerek Admin sayfasında gerek ise frontend tarafında sitenizin içerisinde özlü sözler belirmektedir. Her ne kadar kullanışlı olmak sayılmasa da bulundurulmasında hiçbir sakınca yoktur.


28 Temmuz 2017 - admin